Чи підійде електромобіль для України?

Електромобілі продовжують захоплювати автомобільний ринок. Для когось це не інноваційна недоступна новинка, а побутовий засіб пересування. Десятки тисяч українців минулого року змінили свій традиційний автомобіль із двигуном внутрішнього згоряння на екологічні електричні машини.
Автомобіль на електричній тязі має особливості використання. Для їх роботи не потрібне паливо, електродвигун не видає шкідливих викидів і оснащення авто передбачає використання інноваційних технологій та автономних систем допомоги водієві. Головні відмінності від знайомих нам автомобілів стосуються:
- Заряджання;
- обслуговування;
- Процес водіння.
Україна має великий потенціал розвитку зарядних станцій для електромобілів. Тут, звичайно, відчувається іронія, адже щоб автопарк країни поповнювався електричними автомобілями, під них потрібно підлаштувати інфраструктуру, а щоб виникла потреба в станціях зарядки, потрібно більше електромобілів. Але сьогодні кількість місць для заряджання збільшується. Для зручного пошуку створюються навіть спеціальні додатки, в яких відображаються точки зарядки, їх потужність, а також статус:
- Вільно;
- Зайнято;
- Недоступно;
- Приватна станція.
та інша інформація, необхідна для власника.
В Україні, на жаль, розташування станцій територією нерівномірне. Вони знаходяться ближче до великих міст, а решта регіонів обділені. Але в майбутньому планується створення державної мережі, що знизить вартість зарядки на 20-30% та сприятиме розширенню інфраструктури. Наприклад, у Європі прагнуть, щоб точки електромобільної зарядки були доступні у радіусі 60 кілометрів. Електроавтомобіль купити в Україні можна не замислюючись про такі особливості, адже ситуація вже під контролем та галузь розширюється.

Обслуговування електромобіля набагато простіше і менш затратне, ніж традиційне авто. У конструкції є менша кількість деталей, які можуть зламатися або зноситися. Наприклад, гальмівні колодки електромобіля майже не зношуються завдяки рекуперативному гальмування. Звичайно, для роботи з електромотором потрібні фахівці з кваліфікацією та належним досвідом, але в умовах популяризації електромобілів в Україні зростає мережа сервісних центрів. Зростає попит на майстрів, навчених роботі з електрокарами, і ринок праці підлаштовується.
Багато водіїв вперше спробувавши у дії електромобіль, більше ніколи не повертаються до машин із двигуном внутрішнього згоряння. Електромобілі мають тихий плавний хід. Під час їзди чути тільки шум вітру і шурхіт шин, що ковзають по асфальту. Електромобілі обладнуються новітніми системами допомоги водієві. Крім великої кількості автономних систем, електромобіль стабілізується і за допомогою конструкційних особливостей. Наприклад, розташування батареї під салоном зміщує центр ваги та врівноважує авто при поворотах та перебудові.
Противники електричних авто часто говорять про невідповідний клімат України для таких машин. Вони проводять аналогію з телефонами, які на морозі вимикаються. Але електромобілі – це не телефони. Їх конструкція набагато складніша і дослідники постійно ведуть роботу над збільшенням ємності батареї та запасу ходу. Електромобілі, що виробляються в Китаї, підготовлені до місцевого клімату. Зима в деяких частинах країни є суворішою, ніж в Україні. А ще є приклад Норвегії, де температура може опускатися до -20 ° C і нижче, проте частка електричних машин постійно зростає.
Взимку електромобілі дійсно зменшують запас ходу, але не через погані батареї, а через потребу в роботі додаткових пристроїв. Тобто заряд батареї швидше знижується взимку через включений кондиціонер, підігрів сидінь і кермо, контроль температури акумулятора та інше.
Електромобілі однозначно підходять для України та можуть стати відмінною альтернативною екологічним та економічним транспортним засобам. А найсучасніше технологічне оснащення стане чудовим доповненням.
Джерело: https://mmr.net.ua/advice/1897...